Yazar Yağmur Arduç ile Röportaj

4
Yazar Yağmur Arduç ile Röportaj

Yazar Yağmur Arduç ile Röportaj: “Yazmak; kendimi ifade etmek demek, yazmak kaydetmek, yazmak ölümsüzleştirmek…” diyor

1) Yazmaya başlama hikâyenizi anlatır mısınız? Niçin yazmaya karar verdiniz?

Yazı benim hayatımda çocukluğumdan beri var olan bir alışkanlık. İlk yazılarım sınıf arkadaşlarımla aramızda mektuplaşmalarla başladı diyebilirim. Hâl hatır soran mektup türlerinden biraz farklıydı bunlar, pek çok düşüncemizi yazardık. Sonraları uzaktaki arkadaşlarımızla da mektuplaşmaya başlamıştık. Bu şekilde hem birbirimize hedeflerimiz konusunda destek olur hem de uzakları yakın ederdik. Sonraları küçük şiirler dökülmeye başladı zihnimden kalbime ve ardından kağıt kalemle buluştu dizeler. Yazmak benim hayatımın her alanında her zaman var oldu. Babam sabah uyanınca okusun diye notlar bırakırdım. Tüm bunlarla birlikte okuma ve kitap sevgisi zamanla kendi romanlarımı, hikâyelerimi yazma konusunda karar vermemde büyük bir rol oynadı.

2) Yazmak mı daha zor yayınlamak mı daha zor?

Zaman zaman yazma konusunda durgunluk yaşasam da ben yayınlatmak konusunda daha çok zorlukla karşılaştım. Maddi sıkıntılar yüzünden yoğun uğraşlar verdim. Hatta bu çabalarım bir gazeteci tarafından haber yapıldı. Sonunda Gümüşhacıköy Belediyesi Başkanı sayın Zehra Özyol’un destekleriyle ilk kitabım yayınlandı. Yazmaksa çoğunlukla ne zaman nerede geleceği belli olmayan ilhamla ve odaklanmayla ilgi olarak gelişen bir durum benim için. 

Yazar Yağmur Arduç ile Röportaj

3) Yazmak, size neler kazandırdı?

Yazmak; kendimi ifade etmek demek, yazmak kaydetmek, yazmak ölümsüzleştirmek… Yazmakla birçok okurun kalbine dokunduğumu gördükçe ayrı bir mutluluk duyuyorum. Yazmak bana yeni dostlar kazandırdı diyebilirim. 

4) Yazmanızda etkili olan kişiler var mı? Varsa kimler?

Yazmam da etkili olan birkaç kişi var elbette. Bu kişiler kitaplara olan tutkumu en iyi bilen ailemdir. Bir de hayranı olduğum bazı yazarlar yazmakta cesaretim oldular.

Yazar Yağmur Arduç ile Röportaj

Yazmak İsteyenler, Çok Okumalıdır

5) Yazmak isteyenlere önerileriniz nelerdir?

Yazmak isteyenler her şeyden önce çok okumalılar. Gözlem yapmalılar, hayal etmeliler, her şey önce zihinlerinde canlanmalı. Yazma denemeleri ile kendilerini geliştirmeliler.

Yazar Alper Sadıç Röportajı >>>

6) Kitaplarınızda kendinizle ilgili (yaşantınız ile ilgili) bilgiler oluyor mu?

Genellikle kendimle ilgili yazmam fakat bazen yaşadığım anılardan, esinlenebilirim.

7) Kitaplarınızın isimleri. Kitaplar dışında başka nerelerde (Dergi, gazete, site) yazıyorsunuz?

Şu an için yayınlanmış bir kitabım bulunuyor, ismi Sevmekten Korkma. Diğer çalışmalarım için hazırlıklar sürmekte. Onların isimleri ise sürpriz olsun. 

Yazar Yağmur Arduç ile Röportaj
Yazar Yağmur Arduç ile Röportaj

8) Kendiniz hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

İsmim Yağmur Arduç. Amasya’nın bir ilçesinde yaşıyorum. İstanbul Üniversitesi Lâtin Dili ve Edebiyatı bölümünü o dönem yaşadığım bir sağlık sorunu nedeniyle yarıda bırakmak durumunda kaldım. Daha sonraki yıllarda Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünü bitirdim. Kitaplar hayatımın vaz geçilmezidir. Amatör bir kemancıyım.

Yazar Yağmur Arduç

Tüm Röportajlar >>>

(Visited 96 times, 1 visits today)

4 thoughts on “Yazar Yağmur Arduç ile Röportaj

  1. Gerçekten gıpta ederek okudum. Çünkü genç ve yetenekli yazarları gördükçe kendi adıma gurur duyuyorum. Kelamınız bereketli, kaleminiz daim olsun inşallah değerli yazarım Yağmur Ardıç

  2. “Yazar”bir tanıdığım olmasi kadar yazarlik da sana yakışıyor ve kalemine dökülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Güncel Malatya

Cts Ara 5 , 2020
Güncel Malatya sitesi yayında. www.guncelmalatya.com adresli sitenin sloganı “Malatya ve Yaşama Dair” Yazar Eşref Bolukçu >>> Sitede kısa Malatya tanıtılmaktadır. Malatya ile ilgili her şey yer alacaktır. Ayrıca sitenin sloganına […]
Güncel Malatya