Voleybol Topu ve Vahdettin Öğretmenim

Voleybol Topu ve Vahdettin Öğretmenim

Voleybol Topu ve Vahdettin Öğretmenim.

İlkokul 2. Sınıfta zorunlu olarak yatılı okula verilmiştim. Ailemden ayrı olduğum için sürekli ağlıyordum. Gözlerim kızarmış ve şişmişti… Okul bahçesinde yürürken öğretmenlerin voleybol oynadığını gördüm. Ben de kenarda durup izledim. İlk kez görüyordum bu oyunu. Tam o an top bana doğru geldi. Ben de ayağımla vurdum topa ve top geri sahaya girdi…

Eşref Bolukçu kimdir? >>>

Dev cüsseli biri tiz bir sesle bağırarak, “O topa sen mi vurdum lan” dedi. Ben korkudan şok oldum. O dev cüsseli kişi öyle bir tokat yüzüme indirdi ki voleybol sahasına 1 metre uçtum. Yerimden doğrulamadım. Dev cüsseli adam var sesiyle bağırarak, “Kaldırım bunu buradan, oyundan sonra ben onun cezasını vereceğim.”

Beni kaldırıp götürüp okul duvarının kenarına bıraktılar. Epey süre kendime gelemedim. Ben nereye düşmüştüm. O dev cüsseli adam kimdi… Ben bunları düşünürken bir el omuzuma değdi. O an kalbim korkudan patlayacak gibi oldu. Dev cüsseli adamın geldiğini düşündüm.

Yumuşak bir ses, “Eşref kalk, yüzünü yıkamaya gidelim.” Kafamı kaldırıp yukarı baktığımda, bana sevgiyle bakan, gözleri ısıtan birini gördüm….

Beni kaldıran kişi daha sonra beni kendi sınıfına da alan Vahdettin öğretmenimdi…

O gün iki şey oldu kişiliğimde: Voleybolu hiçbir zaman sevmedim. Vahdettin öğretmenimin o yaklaşımından dolayı hep öğretmen olmak istedim. Allah rahmet eylesin Vahdettin öğretmenime).

Dev cüsseli, heybetli, gür sesli adam mı? Okul müdürüymüş….

Yazar Eşref Bolukçu: Voleybol Topu ve Vahdettin Öğretmenim

Site: www.hayataolumlubak.com


Eşref Bolukçu
Eşref Bolukçu Kimdir?

1976 yılında Elâzığ/Baskil/Beşbölük’te doğdu. İlköğretimini Elazığ’da Ortaöğretimini ise Malatya Fatih Lisesi’nde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğini çeşitli sebeplerden dolayı yarıda bıraktıktan sonra İnönü Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu.
Eylül 2000 yılında Millî EğitimBakanlığı’nda Rehber Öğretmen olarak göreve başladı.
Çeşitli gazete, dergi ve sitelerde yazıları yayınlanıyor. Aynı zamanda aile, çocuk eğitimi ve kişisel gelişim üzerine yaptığı çalışmalarına devam etmektedir.
Aynı zamanda İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünü ve Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünü okumaktadır.


(Visited 19 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Görmek İstediğiniz Davranışı Sergileyin

Paz Eki 25 , 2020
Hayata Olumlu Bak Çocuğunuzda görmek istediğiniz davranışı sergileyin.  Çocuklara öğüt vermeyin; onlara örnek olun. Çocuklar, anne babaların ve yetişkinlerin kopyasıdır. Çocukların en iyi gözlemledikleri, taklit ettikleri, örnek aldıkları kişiler en […]
Görmek İstediğiniz Davranışı Sergileyin

Şunlar da İlginizi Çekebilir