Sahip Olduğum Ünvanlar

Sahip Olduğum Ünvanlar

Sahip Olduğum Ünvanlar

Öğrenmenin ve eğitimin sınırı yoktur. Başarmayacak insan da yoktur. Bana güvenen İnsanlara faydalı olmak ve kendimi her alanda geliştirmek için sayısız eğitim aldım. Amacım, danışanlarıma (öğrenci, aileler, eşler, görüşmeci) en iyi şekilde yardımcı olmak… Hedeflerine kavuşan insanlara olumlu katkımı gördükçe kendimi daha şanslı ve mutlu hissediyorum.

Psikolojik Danışman
Aile Danışmanı
Profesyonel Eğitim Koçu
Profesyonel Yaşam Koçu
YAZAR
İnsan Kaynakları Uzmanı

Sahip olduğum ünvanlar bunlar. PDR hakkında biraz bilgi vermek istiyorum

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 
lisan eğitimime 1996 yılında tek tercihle girdiğim İnönü Üniversitesi’nde 2000 yılında tamamladım. Mezun olduğum yıl Devlet Memurluğu Sınavını (DMS) kazanarak ilk tercihim olan Malatya’ya atandım. O dönemde okullar kura ile belirleniyordu. Yaptığım kura çekilişi sonrasında Malatya Yunus Emre Endüstri Meslek Lisesi’ne atandım.

PDR Hedefler


1. Öğrencilerin toplumsal alanda öncelikli ihtiyaç alanlarına yönelmelerini sağlamak.
2. Programın uygulama alt yapısını kurumlar arası işbirlikleriyle daha etkin hale getirmek.
3. Akademik ve kişisel bağlamda kendini geliştirebilmek için gerekli olan bilimsel araştırma yöntemlerini bilmek ve bunları okul ortamında uygulama becerisine sahip olmak.
4. Etkin iletişim faaliyetleri ile programda üretilen bilimsel bilgiyi topluma yaymak.
5.  Sosyal sorumluluk projeleri ve alana özgü sosyal etkinliklerle toplumsal yaşama katkı sunmak.
6. Alan uzmanlığının gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazanmış psikolojik danışman ve rehber öğretmen yetiştirmek.
7. Alana özgü ulusal ve uluslararası dernek ve kuruluşlarla etkin işbirliği içinde, kalite güvence sistemlerine uyumlu öğretim süreçleri düzenlemek.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programı çerçevesinde öğrenme psikolojisi, gelişim ve ergenlik psikolojisi, psikolojik danışmanlığın temelleri, temel kuramlar, danışmanlık becerileri, bireysel, aile ve grupla psikolojik danışmanlık gibi alanlarda hem kuramsal hem de gözlem ve uygulamaya yönelik eğitim verilmekte, eğitim ve psikolojik danışmanlık alanında akademik araştırmalar uygulamalı olarak yapılmaktadır. Bunun yanı sıra program öğrencileri psikoloji, antropoloji ve sosyoloji bölümleriyle çift anadal yapabilmektedirler.

Çevresel değerlendirme, performans değerlendirme, bireysel ve grup test ve envanter yöntemleri, psikolojik testler ve davranış gözlemlerini içeren standartlaştırılmış ve standartlaştırılmamış testleri ve diğer değerlendirme tekniklerini temel kavramlarını kavrayabilmek ve uygulayabilmek.
Niteliksel ve niceliksel bilimsel araştırma yöntemlerini öğrenerek, PDR alanında araştırma yapmanın ve sonuçları yazılı olarak sunmanın önemini kavramak ve uygulamak.

Kaynak >>>

(Visited 11 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu

Cum Eyl 18 , 2020
Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu Profesyonel Eğitim Koçu olarak hem yüz yüze hem de çevrim içi (online) olarak hizmet vermekteyim. Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu eğitimim Eğitim danışmanlığı, eğitim koçluğu, öğrenci koçluğu […]
Eşref Bolukçu