Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu

Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu

Profesyonel Eğitim Koçu olarak hem yüz yüze hem de çevrim içi (online) olarak hizmet vermekteyim.

Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu

Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu eğitimim

Eğitim danışmanlığı, eğitim koçluğu, öğrenci koçluğu gibi isimlerle anılan Profesyonel Eğitim Koçluğu sertifikam. Islak imzalı, Düzce Üniversitesi onaylı.

Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu

Üniversite giriş sınavlarına (TYT, AYT, YDT) ve Lise giriş sınavlarına (LGS) hazırlanan ve ara sınıflarda okuyan tüm öğrencilere profesyonel olarak yardımcı olmaktayım. Aldığım psikolojik danışmanlık eğitiminin ve 20 yıllık psikolojik danışmanlık çalışmalarımın da vermiş olduğu tecrübe ile gençlerin, çocukların ve ailelerin her türlü psikolojik sorununa (Sınav kaygısı, gençlik sorunları, kaygı bozuklukları, aile sorunları) profesyonel destek sağlamaktayım.

Gururla taşıdığım “Psikolojik Danışman” ünvanım yanında “Profesyonel Eğitim Koçu”, “Aile Danışmanı” ve “Yazar” ünvanlarımla insanlara faydalı olmanın gururunu yaşamaktayım.

Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu
Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

1. Kendini Tanıma:
Öğrencinin durumu değerlendirilir. Başarı durumu, nerede olduğu üzerinde durulur. Yetenekleri, ilgileri üzerinde konuşulur. Gerekirse, meslek ve ilgi envanterler uygulanır. Stres ve kaygı durumu için konuşulur. Gerekirse kaygı envanterleri uygulanır.

2. Hedeflerin Belirlenmesi:
İlgi, istek ve yetenkler çerçevesinde hedef/hedefler belirlenir. Bu nihai hedef çerçevesinde kısa ve orta vadeli hedefler belirlenir.

3. Yol Haritasının Belirlenmesi:
Asıl hedefine yani uzun vadeli hedefine ulşaması için gerekler ortaya konur. Çalışma planı, ders dışı zamanın değerlendirilmesi, ailenin desteği, kaynaklar, deneme sınavları, çalışma ortamı… konularında somut adımlar atılır

4. Motivasyon:
Hedefine ulaşırken yüksek motivasyon için gerekli danışma, rehberlik ve destek sağlanır.

5. Analiz ve Değerlendirme:
Hedef yolunda ilerlerken düzenli olarak gelinen nokta üzerinde değerlendirmeler yapılır. Eksikler ve yeterlilikler ortaya konur. Yeni eklemeler yapılır.

6. Başarının Meyvesi:
Başarı yolunun sonuna gelindiğinde yani hedefe ulaşıldığında danışanın-öğrencinin mutluluğu yaşaması için gereken her türlü önlem alınır

Profesyonel Eğitim (Öğrenci) Koçluğu

Ayrıntı için :

0552 573 44 23

Yazar Eşref Bolukçu

Diğer Bilgilerim

Diğer ünvan ve eğitimlerim >>>

Profesyonel Eğitim Koçluğu sertifikası aldığım kurum: Uzman Sertifika >>>

Sertifikam Islak imzalıdır: Düzce Üniversitesi >>>

Yazar Eşref Bolukçu’nun kitapları: Hayata Olumlu Bak, Hayata Sevgiyle Bak, Sevgi Diliyle Çocuk Eğitimi, Başarı Seninle Başlar, Çocuklara Sevgi Diliyle Allah’ı Anlatmak

(Visited 39 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Profesyonel Yaşam Koçluğu

Cts Eyl 19 , 2020
Profesyonel Yaşam Koçluğu Profesyonel Yaşam Koçu olarak hem yüz yüze hem de çevrim içi (online) olarak hizmet vermekteyim. Profesyonel Yaşam Koçluğu sertifikam. Islak imzalı, Düzce Üniversitesi onaylı. Profesyonel Yaşam Koçları, sizin potansiyelinizin farkına […]
Profesyonel Yaşam Koçluğu