Kitap Siparişi Ver

Kitap Siparişi Ver
Kitap Siparişi Ver

Kitap Siparişi Ver. Kitaplarımı sipariş verebilirsiniz.

Kitaplamarımı imzalı olarak sipariş etmek için tıklayınız >>>

Kitaplarımı www.arkaraf.com sitesinden (yayınevinin kitap satış sitesi) sipariş vermek için tıklayınız >>>

Kitaplarım internet kitap satış sitelerinin hepsinde mevcuttur.

Hayata Olumlu Bak Kitabımdan bir bölüm

Olumlu düşünce ya da başka bir değişle pozitif düşünce. Olumsuz düşünce yani negatif düşünce… İnsan hayatı bir anlamda bu iki düşünce üzerine kuruludur. Bunlardan hangisi bize hakimse bizim hayatımız, düşüncelerimiz ve psikolojik yapımız da o yöndedir.

Olumsuz düşündükçe, o olumsuz düşünceleri yani senaryoları engellemek amacıyla hareketlerimizi ve düşüncelerimizi şekillendiririz. Ona göre konuşur, ona göre davranırız; dolayısıyla asıl görmemiz gerekeni görmeyiz. Büyük resmi görmekten gittikçe uzaklaşırız. Olumlu yönde düşünmeye ve adım atmaya karşı gittikçe uzaklaşırız.

 “Güçlüyüm, iyiyim, güzelim, yapabilirim, başarabilirim, üstesinde gelirim, …” gibi düşünceler olumlu düşüncelerdir. Olumlu düşünceler ve konuşmalar kişiyi motive eder.

Başarının temelini olumlu düşünce oluşturur. Olumlu düşünce kişiyi harekete geçirir. Kişinin bir işi yapabileceğine ve başarabileceğine olan inancını olumlu yönde etkiler

Olumlu düşünce ve olumlu konuşma kişiye umut verir. Geleceğe umutla bakmayı sağlar. Geleceğe umutla baktıkça da aksiyonlarımızda cesur ve yeni şeyler oluşturma yönünde oluruz. Kendimize ve çevremize pozitif enerji veririz. Olaylara daha açık bir zihinle bakar, bardağın dolu taraflarını gördükçe karşımıza çıkan fırsatları daha iyi değerlendiririz ve böylece kendimize pozitif bir yol çizeriz.

Olumlu düşünce ve olumlu konuşma ile pozitif olayları çekeriz. Olumsuz düşündükçe ve olumsuz konuştukça negatif olayları çekeriz. Düşüncelerimiz hareketlerimize yansır.

Hayata olumlu bakmak, olumsuzlukları hiç görmemek değildir. Olumsuzlukları görmek, tedbir almak için gereklidir.

Kitapta, önce olumsuz bakış açısından kaynaklanan sorunlar üzerinde durulmuştur. Asıl sebebi olumsuz bakma olan stres, kaygı, depresyon üzerinde kısaca durulmuştur.

Malatya

Kasım 2019

(Visited 32 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İmzalı Kitap Siparişi Ver

Per Eyl 17 , 2020
Eşref Bolukçu Kitap Siparişi Kitaplarım hangi alanlara hizmet vermektedir? Kişisel gelişim. Anne baba rehberliği. Çocuk eğitimi. Öğrenci başarısı ve motivasyon. Kitaplarımı imzalı olarak sipariş etmek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Yükleniyor… […]
Eşref Bolukçu İmzalı Kitap

Şunlar da İlginizi Çekebilir