Bir Kadın Kalp Hizasında Sevilir

Bir Kadın Kalp Hizasında Sevilir

Bir Kadın Kalp Hizasında Sevilir

Kadın demek sevgi demektir aslında… Onun adı sevgi, onun yüreği sevgi…

Kadın her zaman içinde sevgi taşır. Sevdiklerini kolay kolay üzmez; onları kolay kolay kırmaz. Zor sever ama tam sever. Yüreğinin sevdiğini beyni de kabul ediyorsa tam sever.

Peki nasıl seveceksin kadını?

Bir çocuğu sever gibi, incitmekten korkarak sevmeli kadını… Tabi ki ona çocuk muamelesi yapmadan. Kadın bazen çocukluk yapmak isteyebilir ama o çocuk değildir. Çocukluk yapsa da en çok da dikkate alınmak ister. Onu her an dikkate alacaksın.

Bir kadını elde etmek gibi bir amacın olmasın. Kadın kendine hastır; kadının kendine has dünyası vardır. O dünya, ona özeldir ve kimseyi tümüyle o dünyaya almaz. O dünyaya kimin ne zaman ve ne kadar gireceğini kadın belirler. O dünyaya zorla girmek istersen onu tamamen kaybedebilirsin

Kadın Erkeği ile Daha Güçlüdür

Kadının en önemli özelliği çok güçlü olmasıdır. Fakat bu gücünü her zaman ortaya koymaz. İster ki erkeğin gücü kendisine huzur versin. Yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir. Bu arada bir kadın gücü göstermek istediği zaman onu engellemeye kalkma; zaten engelleyemezsin. Yapmak istediklerini mutlaka yapar.

Bir kadının neler yapabileceğini çoğu kez hayal bile edemezsin. Kadın, bazen çılgındır. Kadın üreticidir. Kadın kendi üretkenliğini ve gücünü ortaya koymak için hayatının erkeğini bekler. Erkeği ile bir olunca daha verimli olur. Bir erkek, kadının gerçek erkeği olmuşsa çok şanslıdır. Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadın olduğunda anlam kazanıyor.

Kadın ve erkek bir bütünün iki parçasıdır. Erkeğin kalbini tamamlayan diğer parça kadının kalbidir. Onun için kadını severken kalp hizasında sev.

Sahi kadın nasıl sevilir? Bir Kadın Kalp Hizasında Sevilir…

Diğer DENEME yazılarım >>>

Facebook hesabım >>>

Eşref Bolukçu
Yazar
Psikolojik Danışman
Aile Danışmanı
Profesyonel Yaşam Koçu
Profesyonel Eğitim Danışmanı
İnsan Kaynakları Uzmanı
Yeni Medya ve Gazetecilik (Aday)

Kendine iyilik yap ve her zaman oku

(Visited 85 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çocuklarınızı Başkaları Dinlemeden Siz Dinleyin

Per Eki 8 , 2020
Belki de çoğu anne babanın yaptığı en büyük hata, çocuklarını yeteri kadar dinlememek. Çocuklarınızı başkaları dinlemeden siz dinleyin Eskiden Türk filmlerini izlerken hep görürdüm: Ailesi tarafından ihmal edilmiş çocuklar ve […]
Çocuklarınızı Başkaları Dinlemeden Siz Dinleyin

Şunlar da İlginizi Çekebilir